O zi emotionanta!

O zi emoționantă 28 mai 2016 a fost o zi emoționantă. Absolvenții promoției 1976 s-au revăzut după 40de ani. După un an de pregătiri, revederea s-a produs. Au participat absolveți din toate cele cinci clase și aproape jumătate dintre participanți au venit din toate colțurile lumii: USA, Canada, Suedia, Franța, Elveția, Africa de Sud etc. locul unde au acum afaceri de succes. Au fost depănate amintiri, au aflat noutăți despre colegii care nu au putut participa la întâlnire și au fost omagiați profesorii. Au fost depănate amintiri cu d-na prof. Ciurea, directoarea scolii de atunci care le-a transmis un measj cu acest prilej, despre minunatele ore de Istorie ale d-nei prof.  Udrescu , au fost surpinși să constate constate că forte mulți au fost orientați în carieră de d-na Radu Elena, profesoara de Chimie, au rememorat orele de Muzică al d-nei prof. Lazăr Elena, dar și cele de Limba germană ale d-nei prof. Neacșu și, desigur, orele cel mai așteptate, de Educație fizică, ale d-nei Ileana Turcu. Toți profesorii au fost amintiți și omagiați pentru modul în care au reușit să le netezească drumul în viață. A fost o zi a bucuriei și a retrăirii minunatelor amintiri din viața de elev la 88.